Wypalane drewniane akcesoria kuchenne

SONY DSC

Co będzie potrzebne

Od Dremel:

  • Dremel VERSATIP 2000

Z domu:

  • ołówek

Ze sklepu:

  • drewniane akcesoria kuchenne
  • gaz płynny do zapalaczy gazowych

 

Krok 1

Przygotuj drewniane akcesoria kuchenne (łyżki, łopatki, widelce, wałek) oraz urządzenie Dremel Versatip 2000 z różnymi końcówkami. Jeśli przed wypaleniem chcesz zaplanować wzór, przyda się ołówek, który łatwo później zetrzeć gumką.  Pamiętaj, aby miejsce, w którym pracujesz było wentylowane! Urządzenie napełniane jest ciekłym gazem, który w szczelnym pomieszczeniu może powodować poważne zagrożenie dla zdrowia.

SONY DSC

Krok 2

Na drewnianych akcesoriach narysuj ołówkiem dowolne wzory bądź hasła. Ułatwi Ci to pracę z urządzeniem. Niektóre wzory nie wymagają planowania – wystarczy odpowiednia końcówka, aby powstał ciekawy deseń.

SONY DSC

Krok 3

To doby moment, aby do zabawy zaprosić dzieci. Narysowane przez nich ołówkiem wzory wystarczy odwzorować urządzeniem Versatip. Pamiętaj, aby podczas pracy urządzenia, dzieci nie przebywały w tym samym pomieszczeniu.

SONY DSC

Krok 4
Możesz przystąpić do wypalania. Urządzenie podczas pracy wydziela ciepło, zatem zachowaj wszelkie środki ostrożności – trzymaj urządzenie tak, aby nie dotykać palnika. Końcówki zmieniaj, gdy urządzenie ostygnie.

SONY DSC

Krok 5

Na drewnianych akcesoriach możesz wypalić dosłownie wszystko. Dzięki końcówkom zarówno precyzyjne litery jak też cieniowane elementy nie stanowią problemu.

SONY DSC

Krok 6

Teraz Twoje ulubione akcesoria są niepowtarzalne! To prawdziwa ozdoba Twojej kuchni, która jest jak najbardziej praktyczna :)

SONY DSC

Krok 7

Możesz przygotować zestaw akcesoriów na prezent. Twój wkład pracy jak i same przedmioty na pewno sprawią komuś przyjemność.

SONY DSC