Krok 1

Aby uzyskać właściwą tonację świeżo położonej warstwy farby, oczyść wcześniej całą powierzchnię krzeseł i stołu używając ręcznej szczotki drucianej. Jeśli posiadasz wiertarkę o dużej mocy, użyj nasadki z większą szczotką ścierną. Przyspieszy to znacznie Twoją pracę. Szczotkowanie sprawi, że odpadnie łuszcząca się farba, oczyścisz miejsca zaatakowane rdzą, np. wokół śrub, pomoże Ci to również usunąć plamy spowodowane przez mech lub pleśń.

 

 

Krok 2

Następnie użyj nowego akumulatorowego narzędzia Dremel 8200, załóż trzpień SpeedClic lub drobno-, średnio- i gruboziarnistą tarczę ścierną SpeedClic (511S, 512S) do oszlifowania płaskiej powierzchni albo precyzyjne szczotki ścierne SpeedClic (471S, 472S, 473S), które delikatnie wygładzą rzeźbione i tłoczone powierzchnie. Dokładnie zeszlifuj brzegi miejsc, z których zeszła farba. Znajdź miejsca, z widoczną rdzą,
a następnie ją oczyść i wygładź kamieniem szlifierskim z tlenku glinu (541) zamontowanym do Dremel 8200. W ten sposób uzyskasz idealnie gładką, gotową do malowania powierzchnię.

 

 

Krok 3

Zabezpiecz odsłonięte miejsca farbą podkładową do metalu.

 

 

Krok 4

Użyj pędzla lub pistoletu i pomaluj meble farbą do metalu w ulubionym kolorze wybraliśmy urzekające barwy morskie wpisujące się w tegoroczny trend zdobienia ogrodów w jasne barwy. I oto, proszę, już mamy „nowy” stół i krzesła ogrodowe na długie biesiady weekendowe w pierwszych promieniach wiosennego słońca.