Wykonaj sam oryginalne, artystyczne pierścienie na serwetki w sam raz na świąteczny stół!

 

d3150408

 

Udekorowane przez Ciebie pierścienie na serwetki będą gwarancją pięknie wyglądającego stołu. Szczegóły stanowią zawsze idealne dopełnienie, a te z pewnością przyciągną wzrok każdego gościa. Wzory jakie chcemy uzyskać na poszczególnych pierścieniach zależą już tylko od Ciebie – mogą to być błyszczące gwiazdki, jak i charakterystyczne cukierki w kształcie laseczek czy biało-czerwona świąteczna kolorystyka. Z odpowiednimi narzędziami w ciągu zaledwie kilku chwil możesz stworzyć niepowtarzalne dekoracje, które odzwierciedlą styl pomieszczenia lub dodadzą szczyptę świątecznego uroku.

Wesołych Świąt! :)

Co potrzebujemy?

Narzędzia Dremel:

  • Dremel VersaTip

 

Z domu:

  • Szczotka
  • Pęseta
  • Tekturowa podkładka

 

Ze sklepu z narzędziami:

  • Drewniane pierścienie na serwetki o średnic ok. 4cm
  • Dżety, cyrkonie
  • Błyszczący puder oraz klej
  • Spray lub farba w wybranym kolorze

 

 d3150420 KROK 1:

Zacznijmy od wybrania koloru pierścienia. Użyj wybranego przez siebie sprayu i nadaj mu zupełnie nowy charakter. Spray pozwala nam uzyskać równomierny odcień, ale farba może być równie dobrą alternatywą. Następnie pozostaw pomalowany pierścien do wyschnięcia.

d3150422 KROK 2:

Oto prosty sposób na wykonanie wzoru inspirowanego świątecznymi cukierkowymi laseczkami. Wystarczy narysować  ołówkiem dwie równoległe, skośne linie na pierścieniu w odległości ok. 2 cm.

d3150424 KROK 3:

Cienkim pędzelkiem nałóż trochę kleju na powierzchnię pomiędzy liniami. Za chwilę będziesz mógł wklepać błyszczący „puder”, który będzie stanowił wypełnienie wzoru.

d3150425 KROK 4:

Posyp błyszczącym pudrem środkową część  wcześniej wysmarowanej klejem przestrzeni. Puder który wyszedł poza linie wzoru można w łatwy sposób usunąć za pomocą szczoteczki.

 

d3150426 KROK 5:

Podgrzej puder za pomocą gorącego powietrza z Dremel VersaTip, aż zmieni się w kolorową ciecz. Po schłodzeniu będzie on idealnie przylegał do naszego pierścienia. Wzór jest już gotowy!

d3150428 KROK 6:

A  teraz czas na włączenie naszej wyobraźni. Jeśli chcemy uzyskać mocno świetlisty, błyszczący efekt, wystarczy, że umieścimy cyrkonie na pierścieniu za pomocą pęsety, a potem przytwierdzimy je dzięki Dremel VersaTip i końcówki do lutowania. Spowoduje to podgrzanie kleju z tyłu kamieni i tym samym mocne przytwierdzenie ich do drewna.

d3150431 KROK 7:

Alternatywą dla błyskotek mogą być kreatywne świąteczne wzorki. Mogą być one precyzyjnie wykonane dzięki Dremel VersaTip z dodatkiem do wykonywania wzorów. Tym sposobem możesz wykonać piękne, świąteczne malunki takie jak bałwanki, płatki  śniegu czy świeczuszki.

d3150408 KROK 8:

Po naniesieniu dżetów lub wzorków na Twoje świąteczne pierścienie, włóż w nie przygotowane wczesniej serwetki. Gotowe! Oryginalne detale z pewnością podkreślą każdy wigilijny stół.

 

 

Poziom trudności: 1/5 gwiazdek