Wprowadź domowników w świąteczny nastrój pięknymi dekoracjami. Anielskie sukienki z papieru nutowego będą pięknie komponować się z dźwiękami kolęd rozbrzmiewających w Twoim domu. Dzięki takiej oprawie oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia nabierze szczególnego charakteru. Z przewodnikiem krok po kroku oraz narzędziami Dremel Glue Gun i Dremel VersaTip wykonanie pięknego anioła będzie niezwykle proste.

 

 

Potrzebne narzędzia:

 • Pistolet do kleju Dremel Glue Gun 930 i sztyfty przezroczystego kleju (7 mm)
 • Palnik gazowy Dremel VersaTip

 

Potrzebne materiały:

 • Biała kartka A4
 • Kartka A4 z nadrukiem (np. zapisu nutowego)
 • Dwie lekkie plastikowe piłeczki o średnicy ok. 30 mm i 50 mm (np. piłeczki pingpongowe)
 • Dwa mosiężne pierścienie o średnicy ok 23 mm i 34 mm (mogą być kółka do zawieszania zasłon)
 • Dwie pary samoprzylepnych koralików o średnicy 3 mm i 5 mm (do wykonania oczu anioła)
 • Żyłka
 • Długa igła do szycia
 • Mata do cięcia
 • Kostka introligatorska albo tępa strona noża
 • Metalowa linijka
 • Kawałek tektury (może być falista)
 • Pęseta

 

Krok 1

Rozpocznij pracę od przygotowania falistego tułowia anioła z papieru zadrukowanego nutami. Aby równo złożyć kartkę, zaznacz na niej linie, wzdłuż których będziesz zginać papier w harmonijkę. Połóż kartkę poziomo na macie do cięcia i wyznacz lekkie wgłębienia co 2 cm, posługując się linijką i kostką introligatorską lub tępą stroną noża.

 

 

Krok 2

Teraz zagnij papier wzdłuż pierwszej z brzegu wyznaczonej linii, następnie odwróć kartkę na drugą stronę i wykonaj zagięcie wzdłuż kolejnej linii, tworząc harmonijkę. Aby wzmocnić zagięcia, przeciągnij trzonkiem noża wzdłuż każdej krawędzi. Powtarzaj tę czynność, aż złożysz całą kartkę.

 

 

Krok 3

Do zrobienia skrzydeł anioła użyj białej kartki. Podobnie jak w przypadku tułowia anioła, zaznacz zagięcia i złóż papier w harmonijkę. Teraz weź długi kawałek żyłki i przewiąż złożoną kartkę przez środek, tworząc parę skrzydeł. Odetnij krótszy koniec żyłki tuż przy węzełku. Dłuższy koniec posłuży do zrobienia pętelki, na której będzie można zawiesić gotowego anioła.

 

 

Krok 4

W palniku Dremel VersaTip załóż końcówkę do lutowania, włącz narzędzie i pozostaw na kilka minut do rozgrzania. Połóż złożone w harmonijkę skrzydła na kawałku grubej tektury (może być falista). Trzymając narzędzie pionowo, przyłóż gorącą końcówkę do papieru i delikatnie przyciśnij, aż przepalą się wszystkie warstwy złożonej kartki. Kiedy wyczujesz opór grubszej tektury, będzie to znak, że wszystkie warstwy kartki zostały przepalone. Wypal na końcu skrzydeł kilka otworów, tworząc koronkowy wzór. Następnie rozłóż końce kartki. Skrzydła są już gotowe.

 

 

Krok 5

Do połączenia tułowia i skrzydeł anioła potrzebny będzie Dremel Glue Gun 930 z 7 mm sztyftem przezroczystego kleju. Ustaw narzędzie na najniższą temperaturę i pozostaw na kilka minut do rozgrzania. Schwyć harmonijkę z zadrukowanego papieru w jednym miejscu przy krawędzi, tworząc wachlarz. Nałóż odrobinę gorącego kleju między końce fałdek i sklej je ze sobą. Teraz do tego samego miejsca przyklej skrzydła w połowie ich długości. Dopasuj je tak, by przezroczysta nitka, którą przewiązane są skrzydła, znalazła się na górze. Następnie rozłóż dolną część tułowia, tworząc suknię anioła.

 

 

Krok 6

Aby przymocować głowę anioła, nawlecz igłę do szycia na wolny koniec żyłki przewiązanej przez środek skrzydeł i przewlecz ją przez środek piłeczki o średnicy ok. 50 mm. Nałóż odrobinę kleju na czubek skrzydeł i szybko opuść piłeczkę, przyklejając ją w centralnym punkcie pomiędzy skrzydłami. Delikatnie dociskaj piłeczkę do skrzydeł, aż poczujesz, że klej zastygł. Z końca nitki wystającej z piłeczki zrób pętelkę do zawieszenia anioła.

 

 

Krok 7

Teraz przyklej mosiężny pierścień do głowy anioła tak, aby tworzył aureolę. Nałóż odrobinę kleju na tylną część piłeczki i lekko dociśnij pierścień. Niech przednia części pierścienia lekko odstaje od głowy anioła. Pamiętaj, by przed przyklejeniem przeciągnąć pętelkę z żyłki przez pierścień.

 

 

Krok 8

Na końcu użyj pęsety do przytwierdzenia dwóch samoprzylepnych koralików z przodu głowy. To będą oczy anioła.

 

 

Mały anioł

Uwaga: Aby zrobić małego anioła przetnij arkusz A4 na dwa kawałki o wymiarach 210 mm x 148 mm. Jeden z kawałków ułóż poziomo na macie do cięcia, zaznacz pionowe perforacje w odstępach 1 cm. Dalej postępuj, jak w przypadku tworzenia dużego anioła. Do zrobienia głowy, aureoli i oczu, użyj odpowiednio mniejszych elementów – piłeczki o średnicy ok. 30 mm, mniejszego pierścienia o średnicy ok. 23 mm i pary koralików o średnicy 3 mm.