Stwórz niepowtarzalne ozdoby świąteczne w kształcie śnieżek.

 

 

Wykorzystaj śnieżne kule jako inspiracje do przygotowania świątecznych dekoracji. Stwórz piękne brokatowe bombki, które w oryginalny sposób ozdobią Twój dom. Taka dekoracja ozdobi wigilijny stół i zachwyci Twoich gości. Dzięki przewodnikowi krok po kroku oraz narzędziom Dremel 3000 i Dremel Glue Gun wykonanie takich bombek będzie niezwykle proste.

 

 

Potrzebne narzędzia:

  • Pistolet do kleju Dremel Glue Gun 930 ze sztyftami kleju bezbarwnego i brokatowego (7mm)
  • Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000 z wałkiem giętkim i ściernicą diamentową (7105)
  • Podkładka Dremel zabezpieczająca powierzchnię roboczą (GG40)
  • Okulary ochronne Dremel

 

Potrzebne materiały:

  • Bombki z przezroczystego szkła o średnicy 8 cm
  • Drobny biały i przezroczysty brokat
  • Miękka ściereczka lub ręcznik papierowy
  • Miseczki lub talerze
  • Łyżki

 

Krok pierwszy

Rozłóż miękką ściereczkę na płaskiej powierzchni i połóż na niej bombkę. Narzędziem Dremel 3000 z zamontowanym wałkiem giętkim i diamentową ściernicą (7105) wygraweruj na powierzchni bombki kilka mniejszych i większych płatków śniegu (możesz posłużyć się załączonym szablonem), pozostawiając między wzorami sporo wolnego miejsca. Pamiętaj, by obchodzić się z bombkami bardzo delikatnie i nie naciskać ich zbyt mocno, w przeciwnym razie mogą się stłuc. Nie zapomnij także o założeniu okularów ochronnych Dremel przed rozpoczęciem pracy.

 

 

Krok drugi

Do pistoletu do kleju Glue Gun 930 włóż sztyft z klejem bezbarwnym, ustaw włącznik na drugi poziom (wysoka temperatura) i zostaw na kilka minut do nagrzania. Następnie narysuj klejem nowe śnieżne motywy pomiędzy wygrawerowanymi wcześniej płatkami śniegu.

 

 

Krok trzeci

Staraj się narysować wzór szybko, by klej nie zastygł. Trzymając bombkę nad miseczką, nabierz na łyżkę trochę brokatu i obsyp zaznaczony klejem kształt. Upewnij się, że cały wzór został pokryty, a następnie ostrożnie strząśnij nadmiar brokatu z powrotem do naczynia. W ten sam sposób stwórz jeszcze kilka wzorów.

 

 

Krok czwarty

Po namalowaniu wszystkich płatków, wyłącz pistolet do kleju Dremel Glue Gun 930 i poczekaj, aż zupełnie wystygnie. Następnie umieść w nim sztyft ze srebrnym klejem brokatowym i ustaw włącznik na najniższą temperaturę. Dopracuj stworzone wcześniej wzory, dodając mieniące się aplikacje. Gotową bombkę zawieś na świątecznym drzewku.

 

 

Rada

Jeśli chcesz stworzyć większą liczbę bombek za jednym razem, wykonaj wszystkie czynności w następującej kolejności: najpierw wygraweruj wzory na wszystkich bombkach, a dopiero później nanieś na nie aplikacje z kleju. W ten sposób unikniesz oczekiwania pomiędzy nagrzewaniem i stygnięciem pistoletu do kleju Dremel Glue Gan 930 i wymiany sztyftów z klejem pomiędzy kolejnymi etapami pracy.