Montaż drzwi harmonijkowych

 

 

Mało popularne, ale niezwykle praktyczne. Niepozorne i zarazem niezastąpione przy małych powierzchniach Twojego nowego M. Pokażemy Ci jak w łatwy sposób zamontować drzwi harmonijkowe i zawalczyć o każdy centymetr pokoju.

 

 

Drzwi harmonijkowe świetnie się sprawdzają przy zbyt wąskich pokojach i korytarzach, a także w sytuacji, gdy tradycyjne drzwi i ustawienie mebli wykluczają się wzajemnie. To także świetne rozwiązanie w garderobie czy w części biurowej, bo pozwala w pełni wykorzystać miejsce w pomieszczeniu.

 

 

Drzwi harmonijkowe można złożyć z dowolnej liczby pojedynczych paneli (do 1,5 m szerokości). Równie łatwo je zamontować co zdemontować.

 

 

Krok 1
Zanim rozpoczniesz pracę, zmierz szerokość wnęki na drzwi. Prowadnica górna powinna być o 3,2 mm krótsza od wnęki na drzwi, co umożliwi zachowanie luzu podczas jej skręcania.

 

 

Krok 2
Zacznij od przeniesienia podanych w instrukcji wymiarów na odrzwia lub wewnętrzne powierzchnie drzwi, zaznacz je, a następnie wywierć w tych miejscach otwory. W tym momencie możesz również zamontować poszczególne klamry do szyn ślizgowych.

 

 

Krok 3
Aby drzwi łatwo się otwierały i zamykały, nałóż załączony środek poślizgowy do szyn i wsuń obie połowy drzwi w szyny.

 

 

Krok 4
Teraz wyrównaj szynę z zasuniętymi drzwiami w ramie i włóż ją w zamontowane wcześniej klamry.

 

 

Krok 5
W obu szynach, które zostaną zamocowane pionowo na ramie drzwi, zrób wycięcie na listwę przypodłogową, a na zakończenie obie przeciwstawne szyny zamocuj w klamrach i włóż skrzydła drzwi w szyny.

 

 

Krok 6
Zamocuj obie przesłony na prawo i na lewo od szyny ślizgowej. Na zakończenie włóż uchwyty w wywiercone wcześniej otwory obu skrzydeł i przykręć je.