Projekt – Letni zestaw balkonowy

Relaksacyjny, letni zestaw balkonowy, wykonana został przez Michała Siwego. Projekt ten zdobył drugie miejsce w letniej edycji konkursu dla pasjonatów narzędzi marki Dremel – Mistrzowie Majsterkowania.

 

   
   
 Zestaw1 Zestaw do lemoniady

 

Do wykonania zestawu potrzebujemy dwie szklanki i butelkę na lemoniadę.

Wybieramy odpowiedni napis lub grafikę, rysujemy na kartce papieru i umieszczamy w środku szklanki lub butelki.

Następnie przy użyciu wałka giętkiego i końcówki „ściernica diamentowa” grawerujemy napis lub grafikę umieszczoną w szklance/ butelce.

 
 Zestaw2 Industrialny świecznik

 

Potrzebujemy plastikowej podstawki pod doniczkę, kawałek rury PCV średnicy 10 cm i 25 cm wysokości Podstawkę wypełniamy, aż po brzegi, przygotowanym wcześniej betonem (może być gips) i pozostawiamy do stwardnienia. Będzie to nasza podstawka pod świecznik Na rurze rysujemy wybrane kształty, następnie przy pomocy wałka giętkiego i wiertła 0,8 mm wiercimy w malutkich odstępach dziurki tworząc kontury naszego wzoru.

Pozostałe otwory tworzące „gwieździste niebo” wykonujemy różnymi średnicami wierteł.

Na koniec przecieramy wszystko drobnoziarnistym papierem ściernem w celu wygładzenie powierzchni i malujemy farbą w sprayu na wybrany kolor.

 

 

 

 
 Zestaw3  Podkładki pod szklanki – mini palety

 

Do wykonania mini palet potrzebujemy patyczków do lodów i listwę modelarską 10×10 mm.

Przy pomocy Dremel 3000 i tarczy tnącej obcinamy zaokrąglone końcówki z dziewięciu patyczków, trzy patyczki przycinamy na długość 80 mm, a z listwy modelarskiej obcinamy 9 kawałków długości 10 mm. Następnie przy pomocy Dremel Glue Gun łączymy wszystkie elementy na wzór palety.

 

 
 Zestaw4 Gra kółko i krzyżyk

 

Potrzebujemy kawałka zwykłego patyka i korkową podkładkę pod szklankę.

Patyk tniemy na kilkumilimetrowe plasterki, następnie papierem ściernym szlifujemy ich powierzchnie. Z użyciem narzędzia Dremel VersaTip wypalamy na połowie plasterków kółka, a na drugiej połowie krzyżyki. Za plansze do gry posłuży nam korkowa podkładka pod szklankę, którą dzielimy w pionie i poziomie na trzy części, i wypalamy linie palnikiem VersaTip.