Do wykonania potrzebne są:
Materiały:

  1. Akryl – biały
  2. Spray – czarny + czerwony
  3. Karton, ołówek, gumka, linijka, nożyczki, nożyk tapetowy
  4. Oprawka na żarówkę, kabel, włącznik, wtyczka do gniazdka
  5. Haczyki do obrazów i kołki

Narzędzia:

  1. Dremel 4000 Platinum Edition
  2. VersaTip
  3. Śrubokręt, próbnik

 

Krok 1

Projekt należy rozpocząć  od wyszukania interesującej grafiki (w tym przypadku psa). Po wyborze wizerunku należy przenieść go w odpowiedniej skali na karton, który posłuży jako szablon. Wybrany szablon odrysowujemy na płycie akrylowej.

Krok 2

Kolejny krokiem jest przystąpienie do wycięcia odrysowanego projektu, pozostawiając ok 1 cm zapasu na tak zwany obrys. Przyda się do tego Dremel 4000 a do precyzyjniejszych przycięć Dremel VersaTip, gdzie pod wpływem ciepła tniemy akryl. Wycinamy także okrąg, który posłuży jako klosz do żarówki w kinkiecie. Po otrzymaniu odpowiednich kawałków należy je wyszlifować i wypolerować przy użyciu Dremela 4000.

Krok 3               

Następnie przystępujemy do kilkukrotnego sprayowania powierzchni kinkietu. Po uzyskaniu żądanego efektu, odpryski lakieru na akrylu najlepiej usunąć spirytusem.

Krok 4

Ostatni etap to obszar elektryczny. Należy połączyć oprawkę z kablem, kabel z włącznikiem i zakończyć wtyczką. Oświetlenie montujemy do akrylu z tułowiem i uszami psa. Całość wieszamy na ścianie w pobliżu gniazdka. Klosz wieszamy np. na wieszaki do obrazów czy dłuższe kołki – tutaj pozostaje dowolność.

 

lampka2 lampka3 lampka4 lampka6 lampka7