Telefon komórkowy, tablet, pilot do telewizora, gazeta i Twój ulubiony napój będą stale w zasięgu ręki.
W celu zwiększenia stabilności, stolik został zbudowany warstwowo, aby go użyć, należy nasunąć go na siedzisko lub podłokietnik sofy. Od tej pory wszystkie potrzebne drobiazgi będą dostępne w jednym miejscu na wyciągnięcie ręki.

Do samodzielnego wykonania stolika o wymiarach W:70 cm x Sz:50 cm x G:50 cm potrzebne będą:

Narzędzia Dremel®:

 • Piła ręczna DREMEL® DSM20 z prowadnicą do cięcia
 • Zestaw wierteł do drewna (636)
 • Frez do zarysów płaskich (HSS) 6,4 mm (654)
 • DREMEL® 4200 z frezarką górnowrzecionową (335)
 • Przystawka do cięcia po linii i kole (678)

Ze sklepu dla majsterkowiczów:

 • Akacjowe panele klejone na krawędziach (200 x 60 x 1,8 cm)
 • Wkręty do płyt wiórowych w następujących rozmiarach:
  • 4 x 70 mm do łączenia otwartych końców
  • 5 x 30 mm do łączenia paneli
  • Półka jest przymocowana wkrętami 4 x 50 mm, 4 x 70 mm, 5 x 30mm, 4 w różnych rozmiarach
 • Klej do drewna
 • Olej do drewna

Inne narzędzia: Zaciski stolarskie, Linijka, Wkrętarka, Ołówek, Pędzel, Papier ścierny

Krok 1: Odmierz poszczególne części i zaznacz je na akacjowym panelu. Do budowy stolika będą potrzebne dwa panele wewnętrzne o wymiarach 48,2 x 50 cm oraz jeden o wymiarach 62,8 x 50 cm, dwa zewnętrzne panele powinny mieć wymiary 50 x 50 cm, dodatkowo potrzebny jest jeden panel 66,4 x 50 cm. Należy je przyciąć do odpowiednich rozmiarów przy pomocy piły ręcznej Dremel DSM20 z prowadnicą do cięcia.

Krok 2: Wyfrezuj dwa zagłębienia w zewnętrznych panelach używając narzędzia Dremel 4200 z frezarką górnowrzecionową, prowadnicą do cięcia oraz frezem do zarysów płaskich 6,4 mm. Wymiary zagłębień należy dopasować do wielkości smartfona lub tabletu. W naszym przypadku wyfrezowane zagłębienie miało 1,5 cm szerokości i 1 centymetr głębokości.

Krok 3: Następnie zamontuj przystawkę do cięcia po linii i kole wraz z frezem do zarysów płaskich do narzędzia Dremel 4200. Ustaw średnicę cięcia na około 7 centymetrów i wytnij taki otwór w panelu.

Krok 4: Wytnij części na półkę boczną wykorzystując w tym celu piłę DSM20. Dobierz wymiary części w zależności od Twoich potrzeb i wymagań. My wybraliśmy szerokość 45 cm oraz wysokość 15 cm – dzięki temu zmieści się tam pilot do telewizora oraz gazety. Wycięliśmy dwie ścianki działowe oraz dwa zakończenia, każde pod kątem 15 stopni.

Krok 5: Używając narzędzia Dremel 4200 oraz trzpienia do szlifowania z taśmami szlifierskimi (SC407) należy zeszlifować wszystkie krawędzie i wgłębienia, a także wycięty wcześniej otwór. Większe powierzchnie należy szlifować używając papieru ściernego.

Krok 6: W pierwszej kolejności należy wywiercić otwory służące do połączenia wewnętrznych paneli.  Sklej, a następnie skręć wewnętrzne części stolika.

Krok 7: W tym kroku zewnętrzne panele zostaną przymocowane do podstawy. Należy je skleić i skręcić od wewnętrznej strony stolika, dzięki czemu żadne główki śrub nie będą widoczne z zewnątrz.

Krok 8: Sklej elementy półki. Aby zwiększyć stabilność i wytrzymałość można je także zbić gwoźdźmi. Gotową półkę należy przykręcić do stolika od wewnętrznej strony. Dla ładniejszego i jednolitego wyglądu należy pokryć odsłonięte powierzchnie olejem do drewna. Stolik jest teraz gotowy do użycia!